Straipsniai

Kepti obuoliai sveikatai, ko dar nežinojote?

Daugiau kaip prieš  80 milijonų metų obelys pasirodė Kaukaze, Vidurinės Azijos Tian-Šanio kalnų papėdėse, nusidriekė iki Kinijos. Šie vieni seniausių vaismedžių, į Europą atkeliavo prieš 1,6 milijonus metų. Iš pradžių augo laukinės obuolių rūšys, ir tik 8000 metais prieš mūsų erą aptiktos obelys, menančios dabartines. O prieš 3000 metų Kinai pradėjo obuolius naudoti maistui. 350 metų prieš mūsų erą romėnų rašytojas Appius Claudius Caecus, davė vaisiui savo vardą – Api. Nuo to laiko ši kultūra išplito po visą Romėnų imperiją, plačiai pradėta vartoti Europoje.

Vėlyvieji obuoliai
Žieminiai obuoliai
Sveikatai

Obuolys yra puikus vaisius sveikatai – 150 gramų obuolio yra tik 70 kilokalorijų. Tiek žalius, tiek termiškai apdorotus, obuolius galima be nuogastavimų valgyti kelis kartus per dieną. Nors kolorijų turi mažai, tačiau įvairių maistingų medžiagų šiame vaisiuje pakankamai daug: kalio, magnio, fosforo, gliucidų, vandens, antioksidantų ir kitų naudingų medžiagų. Vitaminai obuolyje yra labiausiai susikoncentravę odelėje, todėl rekomenduojma tiek žalius, tiek keptus obuolius valgyti būtent su ja.

Obuoliai padeda kovoti su bloguoju holesteroliu, nes padeda neutralizuoti žarnyne lipidus. Šie vaisiai mažina kraujo spaudimą, tikimybę susirgti širdies kraujagyslių ligomis, taip pat, prisideda prie žarnyno švaros.

Sportuojantiems

Laikantis dietos, sportuojant, patogu turėti keletą vaisių savo krepšyje. Obuolys sumažins alkį, sudrėkins odą (turi 85 procentus vandens), dėka gliucidų ir fruktozės, suteiks organizmui energijos antplūdį.

Nėščiosioms

Besilaukiančioms moterims rekomenduojama valgyti obuolus. Ypač geras yra obuolių derinys su žuvimi – užtikrina gerą kūdykio sveikatą, apsaugo nuo plaučių ligų, egzemos.

Kepti obuoliai tartoje
Kepti obuoliai tartoje
Kepti obuoliai

Kepti obuoliai, pasirodo, gali būti ne tik gardus desertas, bet ir vaistas. Štai, vėžio profilaktikai rekomenduojama kasdien išsikepti obuolių, – jie organizme suriša laisvuosius radikalus ir taip padeda išvengti ligų.

Keptų obuolių nauda neabejotina ir žarnynui. Juos valgant pagerėja virškinimas. Kepti obuoliai dar vadinami žarnyno šluota, nes vaisiuose esantis pektinas labai gerai suriša šlakus, kitas nuodingąsias medžiagas ir jas pašalina iš organizmo.

Galima kepti ne tik antaninius obuolius, bet ir ktus rūgštesnius. Tokiu būdu sunaudosime obuolių atsargas, neleisdami jiems sunykti ir suteiksime neabejotiną naudą organizmui.

Yra įvairių receptų keptiems obuoliams ir ne vienas – kiekvienas gali atrasti savo mėgstamą. Esu išbandžiusi jų keletą. Labiausiai vertinu natūraliai iškeptus obuolius, tačiau užsinorėjus pasmaližiauti, ruošiu keptus obuolius su įdarais ir patiekiu įvairiai – su plakta grietinėle,  ledais, užbarstau pasmulkintais lazdyno riešutais ar migdolais.

Ypač obuoliai tinka pyragams, kaip  antai obuolių pyragui, varškės ir obuolių pyragui, o visų mylimiausios yra mano galetės su įdarais, obuolių galetė,  ar kepti obuoliai tartoje.

keptų obuolių nauda
Kepti obuoliai su įdarais

Kadangi mūsų platumose obuolių tikrai netrūksta, tai jie mums ir labai tinka. Be to jie dar yra nebrangūs, o dažnas jų turim savame sode. Taigi, išvada būtų tokia, kad obuolys yra geras pasirinkimas pusryčiams, pietums, vakarienei, dėžutėje į darbą, mokyklą, ir svarbiausia, kad yra geras vertingumo ir kainos santykis.

Obuolių galetė
Kapotos tešlos pyragas su obuolių įdaru

Straipsnis paruoštas pagal: http://pensees.positives.over-blog.com/article-les-bienfaits-de-la-pomme-sont-extraordinaires-pour-la-sante-109660625.html

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *