Salotos · Skoniai

Vasariškos salotos

Ar galima tokias salotas valgyti žiemą? – žinoma, kad TAIP, tačiau ar jos atsiskleis pilnai? Šviežiai nuskinti pomidorai, agurkai šioms salotoms suteiks tai ko reikia – vasaros pojūtį: kambaryje pasklinda magiškas agurko kvapas, ant darbastalio “pražysta” pomidorai, natiurmortą papildo stangrios baziliko šakelės, – tokie vaizdai ir kvapai suteikia palaimos jausmą ir neleidžia skverbtis nuobodžioms mintims.

Po lengvo ir vitaminigo patiekalo, kur sueina draugiški produktai į praktišką projektą “viskasviename” – galima ramiai paskaityti, ar pavartyti mėgstamą žurnalą, pažiūrėti mėgstamo serialio įtraukiančią istoriją… – Mėgautis gyvenimu “čia ir dabar”, o kieno tai moto – sveikinu – teisinga kryptis, ir niurzgliai te eina pro šalį;)

Būkime kartu su vasara!

Reikės:
 • 100 g padžiovintos duonos
 • 1 didesnio agurko
 • 6 nedidelių pomidorų
 • 20 juodųjų alyvuogių
 • 100 g fetos sūrio
 • 4 v.š. alyvuogių aliejaus
 • 4 v.š. vyno acto
 • pipirų
Šviežių daržovių salotos
Gaminimas:
 1. Daržoves nuplaukite, atidėkite du pomidorus į šalį.
 2. 4 pomidorus ir agurką supjaustykite riekelėmis.
 3. Gabaliukais supjaustykite alyvuoges ir fetos sūrį.
 4. Kūbeliais supjaustykite duoną (galima imti sumuštinių, itališką cebatą ar pan.), padžiovinkite keletą minučių įkaitintoje iki 180 laipsnių orkaitėje.
 5. Paruoškite užpilą: sumaišykite aliejų ir vyno actą, įpjaustykite mažais gabaliukais pasmulkintus atidėtus pomidorus. Išmaišykite, pabarstykite pipirais.
 6. Išdėliokite duonos džiūvėsėlius didesnėje lėkštėje, apšlakstykite paruoštu užpilu – pilkite tiek, kad duona šiek tiek suminkštėtų ir įgautų skonio.
 7. Į serviravimo indą (galima ir į atskiras lėkštutes) dėkite supjaustytas daržoves, duonos džiūvėsius, padėliokite fetos gabaliukų, suberkite pjaustytas alyvuoges, užpilkite likusiu padažu.
 8. Patiekite nedelsiant!

Dar šis bei tas…

Šias salotas gaite skaninti originaliais graikiškų salotų prieskoniais, pastiprinti skonį balzamiko actu.

Kur yra šviežias pomidoras visada tiks ir bazilikas. – Patinka? – Drąsiai užbarstykite smulkiai pakarpytų lapelių.

Šios salotos labai giminingos graikiškoms salotoms – skanaukite!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *