Skoniai · Tešlos receptai

Sluoksniuota tešla

Prancūzai yra geriausi šios tešlos žinovai. Jie daro ją labai lengvą, su daug sluoksnių.

Reikės: (6 asmenims)

 • 200 g miltų tešlai
 • 50 g miltų minkymui
 • 100 g vandens
 • 200 g sviesto
 • 1 a.š. druskos
Gaminimas:
 1. Sudėti išsijotus miltus, druską į dubenį, padaryti duobutę, supilti vandenį.
 2. Greitai, pirštais suminkyti tešlą (žinokite, ji nebus elastinga – tešlos ruošinys turi būti tokios pat konsistencijos kaip ir sviestas – kietoka).
 3. Suminkyti rutulį, viršuje padaryti dvi kryžmes.
 4. Suvynioti į maistinę plėvelę, palaikyti šaldytuve 20-30 minučių.
 5. Pabarstyti miltais darbastalį, tešlos ketvirčius atversti.
 6. Iškočioti kaip keturlapį dobilą – “lapelius” ploniau, o vidurinę dalį palikti storesnę (sviestui).
 7. Į figūros vidurį  dėti gabalą išploninto ir pašaldyto sviesto, jį gerai užkloti iškočiotais šoniniais lapeliais taip, kad sviestas liktų visiškai “įkalintas” tešlos lakštuose.
 8. Gautą keturkampį kočioti į ilgį, pirmyn, viena kryptimi iki stačiakampės juostos – išploninti tiek, kad vos pasimatytų sviestas, bet pro tešlos sluoksnį neprasiveržtų.
 9. Iškočiotą stačiakampį, apsukti prieš laikrodžio rodyklę, sulankstyti tešlą į tris dalis – dešinį kraštą lenkti iki viduro, uždengti kairiu, gerai užspaudžiant kraštus (aš dažnai taip sulankstau sausą virtuvinį rankšluostėlį) – užlenktas kraštas turi būti dešinėje.
 10. Gaunamas keturkampis, kurį galima vėl kočioti į ilgį, laikantis aukščiau nurodytos tvarkos. Padarius du sluoksnius, įvynioti į maistinę plėvelę ir vėl pataplinti į šaldytuvą mažiausiai pusvalandžiui.
 11. Praėjus laikui, tešlą ištraukti ir vėl kočioti, į ilgį. Po antro kočiojimo, padėti tešlos ruošinį vėsiai dar vienam pusvalandžiui.
 12. Praėjus laikui, tešlą ištraukti ir vėl kočioti, į ilgį. Po antro kočiojimo, padėti tešlos ruošinį vėsiai dar geram pusvalandžiui.
 13. Kartoti iš viso šešis kartus (galima ir daugiau – nuo to tešla bus tik labiau išsisluoksniavusi).
 14. Gaminiams naudoti tik atšaldytą tešlą.
sl-teslaii
Suformuoti rutulį, viršuje padaryti dvi kryžmes
sl-tesla-iii
Suformuoti keturlapio dobilo formą
sl-tesla-iv
Viduryje patalpinti atšaldytą sviestą
sl-tesla-v
Suformuoti keturkampį darinį
sl-tesla-vi
Kočioti iki prailginto stačiakampio
sl-tesla-vii
Iškočiotą stačiakampį sulankstyti į tris dalis
sl-tesla-viii
Po kiekvieno naujo sluoksnio kampučiuose pažymėkite – nepasimesite skaičiuose

Dar šis bei tas…

Jeigu sviestas yra didesniame gabale, jį reikia uždėti maistine plėvele ir pakočioti, kad gautumėm stačiakampį lakštą, dėti į šaldytuvą, kad atšaltų.

Prieš kočiojant tešlą, būtina darbastalį  pabarstyti miltais, kad tešla neprikibtų prie stalo ir neiširtų, “paleisdama” sviestą. Lankstant tešlą, miltų perteklių nuvalyti šepetėliu.

Kad nepasimirštų, kiek kartų buvo kočiojama tešla, prieš dedant į šaldytuvą, ant sulenkto lakšto įspausti atitinkamą pirštų skaičių – prie jos kočiojimo galima sugrįžti ir kitą dieną.

Yra receptų, kur dalis sviesto ar margarino dedama į pradinį tešlos ruošinį – gaunama vienalytė tešla, su kuria maloniau dirbti, bet originaliam recepte  riebalai nededami.

Ką rinktis, gaminant sluoksniuotą tešlą, sviestą ar margariną? Pradedančiąjam vertėtų pradėti nuo margarino, nes jis yra minkštesnis ir lengviau su juo tvarkytis. Sviestas yra kietesnis ir greičiau pradeda tirpti, todėl neturint įgūdžių, jis gali pratekėti pro gerai neužsandarintas vietas.

Kepti sluoksniuotos tešlos gaminius, (pavyzdžių rasite čia, čia ir čia), reikėtų kuo aukštesnėje temperatūroje, kad neištekėtų sviestas. Minimali temperatūra turi būti 200 laipsnių, o kepti ne ilgiau 20 minučių.

Pagrindinis šaltinis: http://www.marmiton.org/recettes/recette_pate-feuilletee_20642.aspx

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *