Pyragai · Skoniai

Migdolinis obuolių pyragas

Kai medžiai apsinuogina, o vėjas abejingai plaiksto į šalis jų apdarų likučius, pradedame siaustis kuo šilčiau – traukiame iš komodų kepurias, šalikus, pirštines. Tik, – niekaip negalime išginti iš savo sielos gelmių šaltuko, kuris įsimeta, kai saulė nuo mūsų pradeda tolti, kasdien numesdama vis trumpesnį ir šykštesnį spindulį.

Tačiau, židinyje spragsinčios liepsnelės, kepamo pyrago kvapas praskaidrina tamsos paliestą sielą. Šis ar bet kuris kitas, šiokiadieniams – vakarojimui su kaimynais, savaitgaliui – sulaukus svečio – obuolių pyragas bus tai, ko kaip tik reikia rudeniniam stalui.

Reikės:

Pagrindui

  • 200 g miltų
  • 100 g sviesto
  • 40-50 ml vandens

Įdarui

  • 100 g cukraus
  • 2 kiaušinių
  • 80 g migdolų miltų
  • 180 ml pieno
  • 1 v.š. romo (nebūtinai)
  • 6 vidutinių obuolių
Obuolių pyragas su migdoliniu įdaru
Gaminimas:
  1. Pyrago pagrindui sviestą supjaustykite mažais gabaliukais ir sudėkite į miltus.
  2. Trinkite tarp pirštų, kol sviestas susimaišys su miltais – masė pavirs į smulkius trupinėlius.
  3. Supilkite vandenį ir suminkykite tešlą – suformuokite rutulį, suvyniokite į maistinę plėvelę, padėkite 40 minučių į šaldytuvą.
  4. Įdarui suplakite kiaušinius su cukrumi, supilkite migdolų miltus, pieną, viską sumaišykite mikseriu, pabaigoje supilkite romą (jeigu naudosite).
  5. Atšaldytą tešlą iškočiokite ant miltais pabarstyto darbastalio, įklokite į kepimo formą, suformuokite bortelius, pagrindą subadykite šakute.
  6. Obuolius perpjaukite per pusę, išimkite sėklalizdžius, padalinkite į smulkias juosteles taip, kad puselė išlaikytų savo formą, išdėliokite ant suformuoto pagrindo.
  7. Ant viršaus supilkite įdarui paruoštą masę.
  8. Kepkite iki 190 laipsnių įkaitintoje orkaitėje 40-50 minučių, palikite orkaitėje dar pusvalandį, kad susistovėtų.
  9. Skanaukite atvėsusį!

Mėgaukitės vis kitais obuoliniais skanėstais – jie kvapnūs, sotūs ir nostalgiškai rudeniški:)

Dar šis bei tas…

Kepimo laikas yra orientacinis – priklauso nuo orkaitės, kepimo pozicijos, obuolių dydžio ir kiekio. Praėjus 40 minučių pradedu stebėti kepimo procesą – pilnai iškilęs, parusvėjęs ir vietomis įtrūkęs įdaro paviršius – požymiai, kad reikia išjungti kaitrą.

Kepimui geriausia naudoti 24 cm silikoninę formą. Šio tipo formos ir formelės labai tinkmos tartalečių tipo pyragams, nes jų pagrindas gana trapus ir kai reikia pyragą išimti į serviravimo lėkštę, belieka visiškai ataušusį pyrago pagrindą pakišti po serviravimo lėkšte ir šis gražiai ten nugula.

Jeigu naudosite metalinę tartalečių formelę ar pyragų formą atsegamais kraštais, geriausia ant dugno patiesti kepimo popierių, o kraštus patepti aliejumi – išimti bus lengviau.

Nesistebėkite, – įdaras bus skystas, bet kepimo metu jis sutvirtės.

Įdarui skirtus migdolų miltus pasigaminu pati – pasveriu nurodytą kiekį migdolų riešutų, sumalu į miltus (naudoju universalų plaktuvą, maišytuvą arba kokteilinę; galima susmulkinti ir kavos malimo malūnėliu).

Jeigu obuolių luobelė negraži, geriau juos nulupti (originaliame recepte taip ir nurodyta), tačiau aš dažniausiai jų nelupu, – esu tikra, kad išmetam vertingą obuolio dalį.

Daugiau obuolinių tartų ir tartalečių receptų rasite čia ir čia.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *