Skoniai · Vegetariški patiekalai

Žiedinių kopūstų virtinukai

Apie gnočius arba itališkus virtinukus mažai ką težinojau iki tada, kai panorau išbandyti kažką naujo su žiediniu kopūstu. Šiemetinis kalafiorų derlius – 1 kopūstas paruoštas vartojimui ir 1 laukiamas. Pirmojo kopūsto priešistorė: vizitas į kopūstų lysvę, detali apžiūra, įvertinimas, ir svarstymai ką pagaminti – picą ar gnočius. Prisipažinsiu – buvau šiek tiek nusiteikusi prieš pastaruosius, nes visokie virtiniai nėra mano mėgstamas patiekalas, bet kad jau visi giria, pamaniau – reikia pabandyti ir man.

Taigi, šis įrašas apie gnočius arba virtinius, bet ne tradicinius, bulvinius, bet kalafiorinius. Su jais paprastesni reikalai nei su bulviniais – trumpai pavirti garuose, sutrinti, sumaišyti su miltais, įleisti kiaušinio trynį, viską apjungti ir formuoti virtinukus. Tada prasideda smagiausia – kūrybinė dalis. Bet, visgi, reikia paminėti visus ingredientus, nes rasite ne visai įprastų mūsų tradicinei virtuvei dalykų.

Žiedinių kopūstų gnočiai
Žiedinių kopūstų gnočiai
Reikės:

Tešlai

  • 1 nedidelio žiedinio kopūsto
  • 1 kiaušinio trynio
  • 2 stiklinių miltų
  • 1 a.š. česnako miltelių
  • druskos, pipirų

Padažui ir patiekimui

  • alyvuogių aliejaus arba sviesto
  • šviežiai grūstų juodųjų pipirų
  • druskos
  • pipirų
  • 1 šakelės čiobrelio arba šalavijo
  • 1 citrinos žievelės
  • lazdyno riešutų
  • mongoldų lapų (nebūtinai)
  • parmezano arba kito kietojo intensyvaus skonio sūrio
Žiedinių kopūstų virtinukai
Žiedinių kopūstų virtinukai
Gaminimas:
  1. Žiedinį kopūstą išskirstykite žiedynėliais; jeigu parsinešėte iš daržo, prieš tai pamerkite pusvalandžiui į sūdytą vandenį, gerai nuplaukite.
  2. Pavirkite garuose 12-14 minučių, kol suminkštės, sudėkite ant popierinio rankšluosčio, palaukite kol šiek tiek atvės.
  3. Sudėkite išvirtus žiedynėlius į virtuvinį kombainą, sutrinkite iki vientisos masės.
  4. Įdėkite kiaušinio trynį, druskos, pipirų, gerai viską išmaišykite.
  5. Pradžioje ant darbastalio išverskite 2 stiklines miltų, viduryje padarykite “šulinėlį”, dėkite ten kopūstų ruošinį ir po truputį įterpkite jį į miltus. Jeigu tešla lipni, įdėkite dar miltų.
  6. Suminkytą tešlą padalinkite į 8 dalis, iš kiekvienos delnais suformuokite plonas “virveles” (kaip įprastai darote virtinukus).
  7. Supjaustykite nedideliais stačiakampiais gabaliukais, uždėkite ant šakutės ir suvyniokite į ritinėlį (aš paprasčiausiai padariau ant kiekvieno įspaudą šakute).
  8. Dėkite į verdantį pasūdytą vandenį 10 minučių.
  9. Jeigu patinka tokie dalykai virti, galite iš karto patiekti su pasirinktu padažu.
  10. ARBA juos pakepinkite.
  11. Palaikykite virtinukus pora minučių kiaurasamtyje virš puodo, kuriame jie virė.
  12. Keptuvėje įkaitinkite aliejų arba sviestą, įberkite šiek tiek druskos, čiobrelio šakelę arba keletą šalavijo lapelių, pipirų, įtarkuokite citrinos žievelę, sudėkite virtinukus, apkepkite iki rusvumo iš abiejų pusių.
  13. Patiekite dar šiltus su šviežiai pjaustytu ar tarkuotu parmezanu, skrudintais lazdynų riešutais, pakepintais česnakiniame aliejuje mongoldų lapais.

Sveikesnių Jums sprendimų prie stalo!

Dar šis bei tas…

Patariama tešlą minkyti kuo mažiau, kad virtinukai būtų puresni, tačiau nesu tikra ar tai tinka šiai, žiedinių kopūstų, tešlai. Manoji gavosi tampri, tačiau, man kaip tik tokia patiko:)

Likutį galite drąsiai užšaldyti, tik stenkitės išdėlioti taip, kad šie nesuliptų. Užšaldytus virtinukus virkite pora minučių ilgiau.

Pakepinti sausoje keptuvėje lazdynų riešutai čia labai tiko, tačiau, jeigu kas nemėgstate, galite jų atsisakyti , o virtinius užpilti sviesto-grietinėlės padažu – skanu!

Patiekti šiuos virtinius galite ir su bolonijos, kreminiu varškės, rikotos, pesto ar kitais padažais – daug kas tinka, tačiau reikia atrasti savąjį.

Svarbus akcentas čia yra česnakas – jeigu neturite česnako miltelių, įspauskite vieną kitą šios daržovės skiltelę.

Jeigu nepatinka mongoldai, nors labai rekomenduoju ir net aprašiau jų naudą, garnyrui tiks ir kale kopūstas, kurį pora minučių pakepinę įkaitintam aliejuje su skiltele įspausto česnako, gausite papildomą akcentą lėkštėje ir skonį gomuryje.

Jeigu nebandėte šalavijo, pabandykite, nes čia jis tobulai tinka!

Tikri itališki gnočiai turi tik jiems būdingą išvaizdą – nykščiu padarytą duobutę arba dailius dryželius, kuriuos galima išgauti įsigijus specialią lentelę arba įvaldžius šakutę. Ir viskas ne tik dėl grožio, o ir dėl “daugiau skonio”.

Apie tai, kodėl reikėtų dažniau įtraukti šią daržovę į savo mitybos racioną straipsnyje “Žiediniai kopūstai – sveikam ir stilingam stalui”.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *