Žiema_Pavasaris. Žiema|Pavasaris. Ką renkuosi? -Jungtį, bet neatskirtį. Nededu taško, bet neatskiriu ir siena. Šiais metais taip gražiai žiema perduoda savo relikvijas pavasariui – negąsdina pūgomis, nekabina virš galvų milžiniškų varveklių, nešiurpina naktimis šiauriu po langais.
Didžioji žiema apsisiautusi šermuonėlio kailiniais milžino žingsniasi traukia šiaurės link, palikdama tik šlapius pėdsakus. Pavasarinis vėjas pasivijęs taikiai glosto jai nugarą, saulė šoktelėjusi virš horizonto nušveičia jos karūną, pakutena apšarmojusias blakstienas ir … pradeda ant skruostų kristi maži vandens lašeliai – prausia sužvarbusį veidą, suvilgo suskeldėjusias lūpas …
Tuk, tuk – čia aš – PAVASARIS!
Iškepsiu šią viliojančią pynę Jo sugrįžimo garbei. Su šokoladu, riešutais – su meile.
Pavasarį kaip ir žiemą. Prieš Velykas kaip ir prieš Kalėdas – tokie kepiniai puošia stalą, tampa simboline jungtimi tarp savų. Galėčiau tęsti, bet nemanau, kad žodžiais galima nusakyti pyrago minkymo žavesį, jo plėšomų gabaliukų malonumą, tirpstančius kąsnelius burnoje, kur šokoladas ir kepinti riešutų gabaliukai sukuria tikrą šventę gomuriui.
…
Keliaukime paieškoti malonumų ten, – kur kartais net neįtariame juos rasiantys …

Reikės:
Tešlai
- 430 g miltų
- 15 g šviežių mielių
- 180 g pieno
- 1 kiaušinio
- 85 g sviesto
- 55 g cukraus
- 5 g druskos
Įdarui
- 50 g sviesto
- 50 g rudojo cukraus
- 40 g juodojo šokolado
- 10 g kakavos
- 50 g lazdyno riešutų
- 1/2 a.š. cinamono
Sirupui
- 65 g cukraus
- 50 g vandens

Gaminimas:
- Tešlai pašildykite pieną (nekaitinkite), suberkite cukrų, pirštais sutrupinkite šviežias mieles, viską permaišykite, palikite kambario temperatūroje keletą minučių – paviršius turi pasidengti putele (taip sužadinsime mieles).
- Įmuškite kiaušinį, viską permaišykite.
- Miltus sumaišykite su druska, persijokite, į juos supilkite mielių mišinį, pamaišykite šaukštu, o po to junkite kombainą, kur įdarbinę “kablį” minkykite apie 10 minučių, kol tešla taps elastinga ir minkšta.
- Sudėkite minkštą sviestą, minkykite toliau, kol šis visiškai įsiterps į tešlą ir ši nelips prie indo sienelių – gali užtrukti nuo 6 iki 10 minučių.
- Iš tešlos suformuokite rutulį, dėkite į aliejumi išteptą dubenį, uždenkite drobele ar rankšluosčiu, palikite šiltai apie valandą – tešla turi padvigubėti.
- Įdarui lazdynų riešutus pakepinkite apie 15 minučių orkaitėje, nuimkite luobeles, sukapokite plačiaašmeniu peiliu iki smulkių gabaliukų.
- Juodąjį šokoladą ištirpinkite garų vonelėje arba mikrobangų krosnelėje.
- Šokoladą sumaišykite su minkštu sviestu, kakava, cinamonu iki vientisos masės.
- Didelę kekso formą ištepkite sviestu, pabarstykite ruduoju cukrumi.
- Pakilusią tešlą išverskite ant darbastalio – neminkykite, tik iškočiokite stačiakampį (šis turi būti keliais centimetrais platesnis už formą).
- Tešlą tolygiai aptepkite įdaro kremu, pabarstykite smulkintais riešutais.
- Sukite vyniotinį nuo plačiosios kraštinės, – suvynioję visą įtaisykite jį siūle žemyn, peiliu padalinkite į dvi dalis per ilgį.
- Abi dalis sudėkite šalia, kad pjūvis būtų viršuje.
- Galus suvyniokite ir lenvai suspauskite – pinkite “kasą”, dėdami vieną dalį ant kitos.
- Supynę galus sujunkite, truputį paspauskite, perkelkite kepinį į formą, uždenkite maistine plėvele ar rankšluostėliu, palikite apie 40-50 minučių šiltai, kad pakiltų.
- Kepkite 160 laipsnių temperatūroje apie 20-25 minutes.
- Sirupui į vandenį suberkite cukrų ir 2-3 minutes pavirkite, apliekite juo dar karštą pyragą.
- Skanaukite dar šiltą.:)

Skalsos Jums belaukiant dižiosios pavasario šventės!
Recepto šaltinis: Ali ir patricija. Desertų knyga.
Dar šis bei tas ...
Riešutus pasiruoškite iš anksto - sutaupysite laiko ir energijos. Pasigaminkite jų daugiau - tikrai rasite kur juos pritaikyti.;)
Rekomenduočiau vienu kitu gramu padidinti pieno. Kepiau kelis kartus - minkoma tešla sunkiai pasidavė.
Reikia šiek tiek didesnės nei įprasta, kekso formos. Jeigu bandysite sutalpinti į mažesnę, pyragas išlips per viršų (gal ir visai gražiai atrodys), bet svarbiausia - neiškeps per nurodytą laiką, reikės dar užsidėti laiko, bet tuomet nelabai aišku, kiek jo reikės, nes pagaliuku tikrinant tokį kepinį, nelabai pavyksta nustatyti (kalbu iš patirties.;))
Jeigu neturite didesnės kekso formo, formuokite dvi pynes ir kepkite įprastai.