Keksai ir keksiukai · Skoniai

Šokoladinis keksas

Praeina kuris laikas ir vėl norisi kekso. Kažkaip nebuvau bandžiusi šokoladinio, pamaniau, reikia išmėginti. Pyragas “Negriukas” ir keksiukai “Negriukai” su graikiniais riešutais, kažkas panašaus, tačiau, tikras keksas yra riebesnis ir tankesnis. Obuolių pyragas yra pagamintas kekso tešlos pagrindu. Ypatumas tas, kad nedideliam miltų kiekiui reikia apie 200 gramų sviesto ir panašiai cukraus. Šį kartą jis šokoladinis, nes kakavos pagalba jį užtamsinsim, ir jeigu dar įdėsim vieną kitą gabalėlį šokolado, tai ir bus jis, nors yra kur kas labiau šokoladinių, prabangesnio skonio, bet juos palikim ateičiai. Dabar yra eilinis savaitgalis, su šeima ar draugais sėdam gerti popiečio kavos ar arbatos, tai mūsų šiandieninis variantas bus pats tas.

Reikės:
 • 175 g sviesto
 • 175 g cukraus
 • 3 kiaušinių
 • 230 g miltų
 • 2 a.š. kepimo miltelių
 • 4 a.š. kakavos
 • 100 ml pieno
 • 50 g šokolado
 • Tirpinto šokolado, cukraus pudros papuošimui
Šokoladinis keksas
Šokoladinis keksas
Gaminims:
 1. Kambario temperatūros sviestą išsukame su cukrumi iki purios konsistencijos.
 2. Po vieną įmušame kiaušinius ir viską gerai išsukame.
 3. Miltus persijojam, sumaišom su kepimo milteliais ir palaipsniui įmaišome į paruoštą mišinį.
 4. Sudedame kakavą ir dar kartą viską išsukam.
 5. Pilam pieną ir dedam šokolado gabaliukus.
 6. Viską sumaišome iki vientisos konsistencijos.
 7. Ruošinį dedame į kekso formą, kepame 170 laipsnių įkaitintoje orkaitėje apie 50 minučių.
 8. Atvėsusį apipilame tirpintu šokoladu, baltuoju glajumi, apibarstome cukraus pudra, netgi papuošiame šviežiomis ar šaldytomis uogomis (čia jos labai tinka 🙂

Skanaukite keksus, keksiukus ir nesigraužkite, kad suvalgėte vienu daugiau – taisyklė “save reikia mylėti”  teisinga visu šimtu procentų ir čia !

Dar šis bei tas…

Galima kekso mišinį pagerinti migdolų miltais – tokiu atveju miltų užteks 140 gramų, o kita dalis migdolų miltų (85 gramai).

Jeigu namuose nėra nei migdolų, nei šokolado, nei lašelio pieno, patikėkit, galima ir su likusiais prouktais išsikepti labai skanų pyragą prie kavos (tikrai, nėra reikalo bėgti į parduotuvę – patikrinta!).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *