Pradėti sveikai maitintis yra didžiulis iššūkis tradicinio maisto mėgėjams, t.y. tiems, kurie net negali patikėti, kad galima valgyti ne tik kotletus, dešreles su sočiais garnyrais, riebiais padažais, bet ir falafelius su šviežiomis daržovėmis ir gaiviu vitaminingu užpilu – lygiai, taip pat, skaniai.
Žinoma, naujos mitybos tendencijos, kitokie valgymo įpročiai plinta labai greitai, tačiau dažniau ją perima jaunimas. Nepaneigsim, kad jie yra labiau mobilūs – keliaudami po pasaulį jie tyrinėja ne tik architektūrą, kraštovaizdį, bet ir vietinę virtuvę. Tokiu būdu įgija platesnį maisto, kaip tokio, suvokimą.
Alergijos, glitimo bei laktozės netoleravimas, sunkių ligų gausa, taip pat, verčia žmones labiau domėtis mityba, kaip vienu iš būdų, palengvinti savo fizinę būklę. Bet juk, visai nesunku įtraukti į savo mitybą vieną kitą sveikesnį patiekalą. Dažnam norisi pabandyti, bet vis dar ieškoma pasiteisinimų, kaip, antai – “neturiu virtuvėje elektrinio smulkintuvo…”, arba “tai, kad čia dabar viską, absoliučiai, reikia nusipirkti – neturiu nei vieno iš jų…”, “labai jau sudėtinga – išmirkyti, ir dar kelias valandas džiovinti…” ir daugybė daugybė kitų. Bet kodėl Ne ir NE DABAR?.. Bet gal taip turi būti. Juk, ne vienas norėtų užkariauti Everestą, bet žino, kad iki tol, kol atsiras kalno papėdėje, teks įsigyti ne tik atitinkamą inventorių, tačiau gerai išstudijuoti maršrutą, apskaičiuoti resursus, patreniruoti kūną, o pirmiausia, ką reiks padaryti – paruošti save naujai, t.y., perprogramuoti savo “kompiuterį”, įsivesti naujus algoritmus.
O mūsų atveju gal pakaks instaliuoti atitinkamą programėlę – technikos pažanga yra stebėtina!
Bet stebėtis, kraipyti galvą, vartyti akis – tikrai ne tas atvejis. NEDELSKITE, PRADĖKITE sverti, mirkyti, kepti, trinti ir mėgautis.:)
Reikės:
- 2 paprikų
- 150 g virtų avinžirnių
- 150 g mirkytų graikinių riešutų
- 3 skiltelių česnako
- 2 v.š. balzaminio acto arba 1/2 v.š. citrinos sulčių
- 2 v.š. graikinių riešutų arba alyvuogių aliejaus
- Po 1 a.š. (nubrauktą) garstyčių, raudonosios paprikos miltelių, pipirų, Himalajų druskos
Gaminimas:
- Papriką iškepam, ir paruošiam, kaip aprašyta Keptų paprikų užkandis.
- Avinžirnius išverdam arba naudojam jau išvirtus/konservuotus.
- Pasiruošiam riešutus, išmirkytus iš vakaro arba prieš kelias valandas.
- Pasiruošiam indą, kuriame smulkinsim (blendinsim) minėtus produktus.
- Dedam nuluptas ir išdarinėtas paprikas, švarius, sausus graikinius riešutus, sausus avinžirnius, česnako skilteles – smulkinam iki vientisos masės.
- Dedam priekonius, balzaminį actą arba citrinos sultis, aliejų, viską sumaišome ir patiekiame.
Skanaujame su šviežių daržovių gabaliukais arba jų traškučiais, sveikuolių duonele arba Linų sėmenų traškučiais.
Dar šis bei tas…
Jeigu nemėgstate ar neturite avinžirnių, galima juos keisti kitokiais riešutais arba visai niekuo nekeisti, kaip dariau aš – pavyko puikiai!
Smukindami, stebėkite konsistenciją – skaniau, bent jau man, rupesnė.
Kad paprikos greičiau iškeptų, galima jas iš karto nuskusti skustuku. Pakaks pakepti 180 laipsnių temperatūroje apie pusvalandį.
Jeigu nespėjote išmirkyti riešutų iš vakaro, nuplikykite juos karštu, 60 laipsnių vandeniu.