Ar tikrai jie totoriški, negaliu tvirtinti. Greičiausiai toks pavadinimas. Štai kai paragausiu autentiškus, pačių totorių pagamintus, tada ir pasakysiu. Tačiau be galo smagu pačam išbandyti kažką naujo (prisipažinsiu pirmą kartą gaminu čeburekus, nors bandymas jau antras.;)
Pirmasis bandymas. Garsaus lietuvių šefo transliacija ir visiškas įsijautimas į čeburekų gaminimo vingrybes. Netrukus jau raičiausi rankoves ir minkiau tešlą. Nesisekė – lipo prie rankų, bandžiau pilti aliejaus, berti miltų… Užtrukau, bet kažkokia tešla nugulė pusvalandžiui subręsti. Nuotaika buvo neypatinga. Žinojau, kad nebus gerai, bet tą kažką teks iškepti. Pagaminau įdarą, pradėjau kočioti papločius. O varge! Tešla buvo tokia kibi, kad be saujos miltų iškočioti tiesiog buvo neįmanoma. Pasitelkiau kantrybę, – pavyko pusę pagaminti, kitą dalį tešlos padėjau į šaldytuvą vildamasi, kad ten ilgiau pabuvusi sutvirtės. Prasidėjo kepimo procesas ir antra dramatiška gaminimo dalis. Įkaitęs aliejus nepatenkintas šnypštė, matyt miltuoti pyragėliai jam kėlė siaubą. Po namus pasklido aliejaus kvapas… Toliau netęsiu, – net išsibuvusi šaldytuve tešla nebuvo geresnė.:(
Antrasis bandymas. Pasirinkusi kitą video receptą tikėjau, kad šį kartą bus gerai. Tačiau sudėjusi visus produktus ir tiek produktų, kiek nurodyta, ir pradėjusi minkyti tešlą supratau, kad ji per kieta. Bet turėdama karčios patirties su pirmąją, pagalvojau, kad yra gerai nors tai, kad nelimpa prie rankų (tas tešlos lipnumas mane veikia žiauriai n e i g i a m a i). Dar Įpylusi šaukštą verdančio vandens, aliejaus, tešlą šiek tiek pagerinau, išminkiau ir palikau pailsėti. Nelaukiau pusvalandžio, nedėjau į šaldytuvą – po 15 minučių pradėjau kočioti. Nors tešla nebuvo labai minkšta, bet kočiojosi gerai, visiškai nekibo nei prie stalviršio, nei prie rankų. Uf.;). Pavyko suformuoti gražius pyragaičius. Ir aliejus šį kartą buvo ramus, maloniai glostė pyragėlių kraštelius, po truputį traukdamas traškią plutelę, pūsdamas mažus burbuliukus. Pgaliau pavyko kažkas panašaus!
Degustacijos. Pirmieji buvo valgomi, tačiau nuo perteklinio miltų kiekio buvo šiek tiek per kieti. Antrieji buvo traškūs, išsisluoksniavę – manau, kad panašiai tokie ir turi būti. O sūrių įdaras su daug žolelių – nuostabus!
Ar kiti bus su mėsos įdaru? Gal būt…
Laukite čeburekų odisėjos tęsinio.:)
Reikės:
Tešlai
- 500 g išsijotų kvietinių miltų D-550
- 5 g druskos
- 220-250 g vandens
- 30 g alyvuogių/rapsų/saulėgrąžų aliejaus
- aliejaus (kepimui)
Įdarui
- 800 g brinzos (galima imti ir fetos sūrį)
- 200 g kefyro
- 5 g smulkiai supjaustytų bazilikų/mėtų
- 5 g smulkiai supjaustytų šviežių kalendrų
- 5 g smulkiai supjaustytų šviežių petražolių
- šviežiai maltų pipirų
Gaminimas:
- Papločiui miltus išsijokite ir sumaišykite su druska, vandeniu ir aliejumi.
- Tešlą gerai išminkykite – ji gausis kietoka.
- Tešlos gumulą įvyniokite į maistinę plėvelę ir pusvalandį palaikykite kambario temperatūroje.
- Paruoštą tešlą plėvelėje palikite dar valandai pastovėti dubenyje šaldytuve.
- Po to dar kartą perminkykite – tešla taps vientisa ir elastinga, nelips prie rankų.
- Įdarui sūrį supjaustykite smulkiais kubeliais.
- Plačiaašmeniu peiliu pasmulkinkite prieskonines žoleles, sudėkite kartu su sūriu, pabarstykite šviežiais pipirais.
- Supilkite kefyrą, viską permaišykite.
- Gaminimui – išimkite tešlą iš šaldytuvo, padalinkite maždaug 50 g gabalėliais, kiekvieną plonai iškočiokite.
- Paimkite 15 cm skersmens lėkštutę, dėkite ant iškočioto lakšto – gausite gražios formos paplotėlį.
- Vienoje pusėje šaukšteliu padėliokite įdaro (nepadauginkite, nes nesutvirtinus kraštų pradės tekėti įdaro skystis).
- Paplotėlį sulenkite, kraštus suspauskite rankomis, o po to užspauskite šakute.
- Tą patį procesą kartokite, kol pasibaigs tešla, paskutiniam lėkštutė nebus reikalinga.;)
- Gilesnėje keptuvėje įkaitinkite aliejų, dėkite po du čeburekus, gerai apkepkite abi puses (maždaug po 1,5 min kiekvieną), dėkite į didesnę lėkštę, išklotą popieriniais rankšluosčiais, kad susigertų aliejus.
- Skanaukite dar šiltus !
- Mmmm….
Dar šis bei tas…
Vandens iš karto nepilkite maksimalaus kiekio - geriau iš pradžių mažiau, stebėkite, kad tešla labai neprasiskiestų, nes bus sunku su ja dirbti. Nuo papildomų gramų miltų tešla kietės. Jeigu ant stalviršio pilsite daug miltų, čeburekams kepant aliejuje prasidės nemalonūs procesai. Keptuvę naudokite gilesnę, ne per didelę - du čeburekai keptuvėje - idealu. Aliejaus pilkite daugiau, kad pyragėliai nesiektų keptuvės dugno - "plūduriuodami" jie gražiau apkepa, nekimba prie dugno ir nesvyla. Fetos sūris tinka puikiai, tačiau brinza turi intensyvesnį skonį ir įdarams labiau tinka. Patarčiau pirmiausiai pasigaminti tešlos iš pusės kiekio produktų, ypač jei gaminate pirmą kartą. Formuojant čeburekus lėkštutės galite ir nenaudoti - jie gal ir nebus labai taisyklingi, bet dėl to savo žavesio nepraras.;) Suformavus paplotėlius, kraštelius patepkite vandeniu, kad šie geriau suliptų ir neištekėtų įdaras.