O gal rabarbarų ir braškių? – Visiškai tas pats. Proporcijos gali būti 1:1 arba rabarbarbarų šiek tiek mažiau. Renkuosi antrąjį variantą. Ką reikia padaryti pirmiausiai, – tai paruošti ingredientus. Paruošti tai reiškia nuskabyti braškių kotelius ir nuskusti rabarbarų stiebus, kad šie gerai suvirtų ir suteiktų uogienei tirštumo. Citrina padės išryškinti spalvą, subalansuoti skonius – pasiruoškime ir ją – su soda ir druska pašveiskime žievelę, kad pasišalintų kenksmingos medžiagos (nors žievelės nenaudosime, bet bus ramiau.;)
Šios uogienės privalumas yra tas, kad ji paruošiama labai greitai. Jeigu neturite kažkoskanaus prie kavos, tai už pusvalandžio jau galėsite tepti šia uogiene skrebutį ir garbinti dievus – nejuokauju visai – tai yra DIEVIŠKA uogienė ir ne kitaip.
Nežinau, nežinau, ką tokio turi ši uoga, bet jai atsispirti labai sunku. Jei tik pradedi sverti braškes uogienei, žaibiškai užsimanai ledų su braškėmis. Šast, indelį į šalį. Dar nespėjus ataušti uogienei, nejučiomis mintyse pradedi plakti baltymus ir regi, kaip kandi trapų Pavlovos gabalėlį su aromatinga gražuole. O nekantraujant užtenka baltymų lakštus padžiovinti, juos sulaužyti ir susluoksniuoti kartu su kitomis sodo uogomis, o plakta grietinėlė sukurs stebuklą. Toliau netęsiu, nes jaučiu pradėsiu gaminti picos tešlą – turiu tokį tobulą receptuką, mmmm… Dievų uoga ta braškė – ne kitaip!
Tinka ir vėlyvos braškės. Neskubėdama kartoju šią uogienę, nes, o varge! – braškių reikės laukti vėl visus metus.
Pasiruošę skanauti?
Reikės:
- 600 g braškių
- 400 g rabarbarų lapkočių
- 500 g uogienių cukraus
- 1 citrinos sulčių (nebūtinai)
Gaminimas:
- Braškes perrenkame, nuimame kotelius, supjaustome ketvirčiais.
- Rabarbarų stiebus nuskutame pašalindami lapkočių plaušus, supjaustome nedideliais gabaliukais.
- Puodą statome ant vidutinės kaitros, sudedame pjaustytas braškes ir rabarbarus.
- Nuolat maišydami pakaitiname penketą minučių.
- Sudedame cukrų, maišome, kol šis ištirps.
- Išsunkiame citrinų sultis.
- Verdame ant nedidelės kaitros 10 minučių (virimo metu susidarys putų bangelės – nesunkiai jas pašaliname graibšto pagalba).
- Uogienei pradėjus tirštėti, nukeliame ją nuo kaitros, supilame citrinų sultis (jeigu naudojame), permaišome.
- Dar karštą supilstome į švarius iškaitintus stiklainiukus.
- Palaukiame, kol uogienė užsitraukia plėvele, uždengiame švariais dangteliais.
- Laikome vėsiai – šaldytuve ar rūsyje.
- Skanaujame pusryčiams su košėmis, skrebučiais, naudoajame kaip įdarą pyragams.